139 ГОДИНИ ОТ ШИПЧЕНСКАТА ЕПОПЕЯ

И тази година Националният парк-музей „Шипка” посрещна стотици българи, дошли от цялата страна да се преклонят пред подвига на руските воини и българските опълченци, защитили прохода, и да участват в националните чествания на Шипченската епопея.
За желаещите да научат повече за историческите събития на Шипка през целия ден в мултимедийната зала на музея се прожектираха научнопопулярни и игрални филми.
За най-малките гости  музеят беше организирал Детска работилница. Там те под вещото ръководство на Деница Стефанова от Народно читалище „Алеко Константинов – 1919” – с. Ясеново и на малките й помощници рисуваха празника, моделираха, редяха пъзели, а за спомен отнасяха оригинални сувенири, които сами отпечатваха върху специална глина.
А пред Паметника на свободата не секваше потокът от хора, дошли да изразят своята признателност пред шипченските герои.
Своите награди и грамоти получиха и победителите в Националния фотографски конкурс „И днес йощ Балканът…”.
Хубавото време, десетките трибагреници, множеството събития, организирани от Националния комитет „Шипченска епопея” създадоха истинска празнична атмосфера.
Празникът завърши със станалата вече традиционна възстановка на събитията, пресъздадени от НД „Традиция”.